İNGİLTERE VİZESİ


İngiliz Eş ile Evlilik İyi Günde ve Kötü Günde ama UKBA Bizi Ayırıncaya Dek mi?


9 Temmuz 2012 tarihi itibariyle Evlilik Vizesi, Nişanlı Vizesi ve Yerleşim Vizesi İçin Geçerli Yeni Kurallar Açıklandı:

Evlilik yoluyla İngiltere'ye göçmen olarak gelecek kişi sayısını kontrol edilebilir düzeyde tutmak amacıyla İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi - UKBA, 9 Temmuz 2012 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş olan ve İngiltere yerleşim vizesi kuralları üzerinde köklü değişiklikler yapmıştır. Bu yeni vize kuralları ve şartları sebebiyle her yıl yaklaşık olarak 18.500 kişinin İngiltere'deki eşlerine kavuşma imkanı ortadan kaldırılmış oluyor.

İNGİLTERE AİLE BİRLEŞİMİ, İNGİLTERE YERLEŞİM VE İNGİLTERE NİŞANLI VİZESİ İÇİN GETİRİLEN BU YENİ KURALLARDAN KİMLER ETKİLENECEK?

Bu yeni kurallar özellikle, İngiltere vatandaşı ya da daimi ikamet sahibi bir kişi ile evlilik, nişanlılık ya da birlikte yaşama, partner ilişkisi içinde olan ve İngiltere'ye yerleşmek amacıyla gelecek olan Türk vatandaşları gibi Avrupa üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarını etkileyecek.
İngiliz vatandaşı ya da daimi ikamet sahiplerinin Türk eşleri, birlikte yaşadıkları kişiler, nişanlıları, yıllar süren gerçek bir ilişki içerisinde olsalar dahi bu yeni kurallara uymuyorlarsa İngiltere'deki eşlerinin ve partnerlerinin yanına yerleşme planlarını unutmak zorunda kalabilirler.

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ İÇİN GEÇERLİ YENİ ŞARTLAR VE KURALLAR

Finansal Şartlar:

İngiltereye yerleşmeyi ya da eşinin yanına giderek daimi ikamet sahibi olmak isteyen bir kişinin devlet yardımına muhtaç olmaksızın geçimini sağlayabileceğinden emin olmak amacıyla İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi - UKBA yetkililerince oldukça karmaşık bir prosedür uygulanmaktadır.
İngiltere'de yaşayan eşin, Türkiye'de yaşayan eşini, nişanlısını ya da partnerini İngiltere'ye yanına getirmek amacıyla yerleşim vizesine (settlement visa) başvurmadan önce geriye dönük 12 ay içerisindeki gelirinin minimum 18.600 GBP olduğunu ispat etme zorunluluğu vardır. Bu da, aylık gelirinin minimum 1.550 GBP olması gerektiği anlamına gelmektedir. Eğer Türk eşin yanında bir de vize alması gereken çocuğu varsa bu rakam yıllık 22.400 GBP'ye çıkmakta ve ilave her bir çocuk için de yıllık 2.400 GBP artmaktadır. Dahası, İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi - UKBA, Türk eşin mevcut ya da ilerideki gelir potansiyelini de artık dikkate almamaktadır. Yani sözün özü, İngiltere'deki eşinizin geliri icap eden bu rakamın altında ise artık yanına yerleşmek için vize almanız mümkün değil.

Aile birleşimi olarak da adlandırılan İngiltere yerleşim vizesi için geçim sınırı ile ilgili bu finansal şartı yerine getirmenin farklı yolları mümkündür:

1. İngiliz vatandaşı ya da daimi ikametgah sahibi kişinin, (sponsor eş) başvurudan önceki son altı ay boyunca aynı işyerinde yukarıda bahsedilen minimum gelir rakamından daha fazla gelir kazanmış olması gerekir.

2. Eğer sponsor eş şu anki işinde altı aydan daha kısa süreden beri çalışıyorsa fakat son 12 aydan beri elde ettiği kazancı yukarıdaki minimum rakamların üzerindeyse kuralın şartı yerine gelmiş olacaktır.

3. Sponsor eşin aylık kazancının 1550 GBP'den az olması durumunda, eksik olan miktar 30 ile çarpılıp üstüne 16.000 GBP eklenmesi suretiyle bulunan rakam kadar bir paranın bankada derhal erişilebilir bir hesapta son 6 ay süreyle yatık bulunduğu gösterilmek suretiyle de finansal şart yerine getirilebilir. Örneğin aylık geliri son 12 ayda 1.000 GBP olan bir eşin son altı aydan beri bankasında yatık olarak göstermesi gereken meblağ şöyle hesaplanır:
1550 - 1000 = 550 GBP aylık eksik tutar,
16.000 + (550 x 30) = 32.500 GBP bankada olması gereken meblağ. Bu meblağ, İngiliz ya da Türk eşin hesabında olabilir.

Aynı hesapla, eğer sponsor eşin son 12 ayda hiç geliri yoksa, ancak eşlerden birinin bankada 16.000 + (1550 x 30) = 62.500 GBP parası son altı aydan beri mevcut bulunuyorsa finansal şart yerine gelmiş demektir.

4. Eğer sponsor eş son bir yıldan beri kendi işini yapıyorsa, işletmesinden elde ettiği kazancı dikkate alınacaktır. Eğer bu ticarethanesini ya da işini bir yıldan uzun süreden beri işletmekte ise, son iki yılın ortalaması dikkate alınacaktır. Kendi işini yapmakta olan sponsor eşler, eksik kalan kazanç tutarı karşılamak amacıyla bankadaki tasarruf meblağlarını kullanamazlar.

4. Aile bireyleri ya da eşlerden birinin ebeveynlerinin gelir ya da maddi yardım taahhütleri, toplu para bağış taahhütleri bu hesaplamaya dahil edilemez. Söz konusu gelirin İngiliz sponsor eşe ait olması, toplu paranın da eşlerden birinin hesabında bulunması gerekir.

Engelli yardımı ya da bakıcı yardımı almakta olan sponsor eşler bu finansal şartlara tabi olmasalar da İngiltere'ye yanına gelecek olan Türk eşinin devlet yardımına muhtaç olmadan geçinebileceğini göstermekle mükelleftirler.

YERLEŞİM VİZESİ İÇİN GEREKLİ OLAN SINAV ZORUNLULUĞU HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLERÖrgün eğitim dili İngilizce olan bir Üniversite'den lisans ya da yüksek lisans diplomanız var ise İngiltere vizesi için İngilizce yeterlilik icabını yerine getirebilmeniz için size İngiltere'den ücreti mukabilinde denklik belgesi alabiliriz ve aşağıda bahsi geçen sınavlara girmek zorunda kalmazsınız. Bu konuda izlenecek süreci öğrenmek ve fiyat almak için lütfen bizimle temasa geçin. (232) 425-4943 info@yerlesimvizesi.com

Aile birleşim vizesi olarak bilinen yerleşim vizesi ya da evlilik vizesi, nişanlılık vizesi için gerekli olan İngilizce dil sınavına ilişkin kurallar Nisan 2015 itibariyle UKVI tarafından değiştirilmiştir. Eski listelerde yayınlanan sınavlar 6 Nisan 2015 tarihinden önce alınmış ise 6 kasım 2015 tarihine kadar geçerli olacaktır. 6 Nisan tarihinden sonra geçerli olan, İngiltere vizesi icabı İngilizce yeterlilik sınavları listesine ( Appendix O )ulaşmak için tıklayın.

İngilteredeki eş, partner ya da nişanlınızın yanına yerleşmek amacıyla yapacağınız İngiltere vize başvurusunun ön koşulu olan minimum A1 seviye İngilizce yeterlilik sınavı ya da yeni adıyla "IELTS Life Skills" sınavı Türkiyede artık sadece IELTS SELT Consortium üyesi aşağıdaki tabloda isim ve adresleri yazılı kurumlar tarafından verilebilmektedir:

Bu merkezlerde sınava girebilmeniz için aşağıdaki web sitesinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Ancak bu kayıt işleminin doğru yapılabilmesi için desteğe ihtiyacınız olursa firmamız personeli ücreti mukabilinde size bu konuda yardımcı olabilir.

Yardım almak için bizi arayın 0232 425-4943
ya da e-mail atın: info@yerlesimvizesi.com :


UK Visas & Immigration ya da kısa adıyla UKVI bünyesinde vize başvurusu yapmadan önce almanız gereken

IELTS ya da IELTS "Life Skills" sınavı için
SINAV KAYIT WEB SAYFASI

İngiltere Vizesi Yetkili Dil Sınavı Kurumu
İngiltere Vizesi Dil Sınavı Merkezi No
İngiltere Vizesi Dil Sınavı Merkezinin Adı
İngiltere Vizesi Dil Sınavı Merkezinin Adresi
İngiltere Vizesi Dil Sınavı Merkezinin Bulunduğu Ülke
İngiltere Vizesi Dil Sınavı Merkezinin Tipi
İngiltere Vizesi Dil Sınavı Merkezinin Yetki Başlangıç Tarihi

IELTS SELT Consortium
TR002
British Council Adana
Riva Reşatbey Hotel, Reşatbey Mah. Adalet Cad. No:20 Seyhan / Adana

TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR002
British Council Ankara
Limak Ambassadore,
Bogaz Sokak No:19 Kavaklıdere / Ankara

TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR002
British Council Antalya
Crowne Plaza Antalya,
Gürsu Mah.Akdeniz Bulvan, Konyaalti /  Antalya

TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR002

British Council Bursa

Hampton By Hilton Bursa, Soğanlı Mah., Yeni
Yalova Yolu Caddesi No:349,
Osmangazi/Bursa, 16210
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR002
British Council Istanbul
Elite World Hotel- Talimhane, Şehit Muhtar Caddesi No:42  Taksim/İstanbul, 34435
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR002
British Council Izmir
Education Centre Karşıyaka Şubesi Yalı Caddesi No:386A Zemin Kat D:1
Karşıyaka / İzmir,
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR021
IDP Ankara
Ataturk Bulvarı, No 135 K:5 Bakanliklar / Ankara
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR021
IDP Ankara
Sheraton Hotel, Gaziosmanpaşa Mh., Şehit
Ömer Haluk Sipahioğlu Sokak (Noktalı Sk.), 06700 Ankara,
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR100
IDP Adana
Sheraton Hotel,
Haci Sabanci Bulvarı No 7,
Adana, 01220
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR100
IDP Antalya
The Marmara Hotel,
Şirinyalı Mh., Lara
Caddesi No:136,  Antalya, 07160
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR100
IDP Bursa
Sheraton Hotel, Akpınar Mh., 1. Akpınar Sokak
(Akpınar Sk.), Bursa, 16110
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR100
IDP Gaziantep
Hilton Gaziantep, İncilipınar Mahallesi,
Muammer Aksoy Bulvarı, No:41 Şehitkamil
Gaziantep,

Bu merkezde yapılan sınavlar şimdilik askıya alınmıştır. Sınav Merkezi tekrar hizmete girer girmez bilgiler yayınlanacaktır Alternatif sınav merkezleri hakkında bilgi için lütfen şu siteyi ziyaret ediniz: www.ielts.org
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR100
IDP Istanbul
IDP Education,
Inonu Caddesi Teknik Han
No:38/1 Gümüşsuyu Taksim İstanbul,
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR100
IDP Istanbul
IEM - IELTS Egitim Merkezi, Taksim Meydanı &
Double Tree Hilton Hotel, Kadikoy,
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015
IELTS SELT Consortium
TR100
IDP Izmir
Hilton Hotel,
İsmet Kaptan Mh.,
Gazi Osman Paşa Blv No:7, Konak / İzmir,
TÜRKİYE
Kalıcı
06 Nisan 2015

Diğer ülkelerdeki sınav merkezlerini gösteren liste için tıklayın.

İngiltere yerleşim vizesi için gerekli olan A1 İngilizce yeterlilik sınavı hakkında UKVI tarafından Nisan 2014 itibariyle yayınlanmış olan talimatname için tıklayın.

Kasım 2015'e geçerli sayılacak ve 6 Nisan 2015 tarihinden önce alınmış olan sınavlar ve sertifikaları ile ilgili listeye ulaşmak için tıklayınız.

IDP Education
İnonu Caddesi Teknik Han No:38/1
Gümüşsuyu Taksim/İstanbul
Tel: +90 212 245 15 88
Email: ielts.istanbul@idp.com


veya

British Council
PO Box:188
İSTANBUL/TURKEY
İstanbul Tel: +90 212 355 56 57
Sınavlar İçin Tel: +90 212 355 56 57

İngiltere yerleşim vizesi IELTS SELTS Consortium bünyesinde IDP Education ve British Council tarafından Türkiyede verilen, ingiltere yerleşim vizesi ya da aile birleşim vizesi, veya evlilik vizesi, nişanlı vizesi için mecburi olan ingilizce sınav tarihlerini yukarıda verilen linkleri ziyaret ederek ya da telefonlarını arayarak öğrenebilirsiniz.

Aile birleşimi olarak bilinen İngiltere yerleşim vizesi için İngilizce yeterlilik sınavı almak isteyen vize başvuru sahipleri bu sınav için gerekli olan hususları öğrenmek amacıyla yukarıda linkleri verilen web sitelerini ziyaret edin ya da bize ulaşın: (232) 425-4943

İngiltere vizesi'ne İzmir'den başvuracaksanız ve A1 seviye İngilizce yeterlilik sınavını nasıl alacağınızı bilmiyorsanız, ofisimizi ziyaret etmeniz halinde sınav kaydınızı yaptırmanız ve yerleşim vizesine başvuru sürecinizi kolayca tamamlamanız hususunda uzman personelimizden yardım alabilirsiniz.
Ingiltere Aile Birlesimi Vizesi İle İlgili Az Bilinen, Yanlış Bilinen ve Bilinmeyen Gerçekler

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi, Türkiye’de çoğu vize danışmanlık firması tarafından dahi  yanlış bilinen, hatta hiç bilinmeyen bir ingiltere vizesi başvuru kategorisidir. İngiltere Aile Birleşimi Vizesi, çoğu vize danışmanlık firması ve vize başvuru sahipleri tarafından İngiltere yerleşim vizesi ile karıştırılmaktadır. Evlenmiş ve İngiltere'deki eşinin yanına yerleşmek amacıyla gitmek isteyen, nişanlanmış ve İngilterede nikah kıyıp evlendikten sonra oraya yerleşmek isteyen, en az iki yıl süreden beri birlikte yaşayan ve artık İngiltereye yerleşmek isteyen çiftler ve hemcins partnerler için uygun olan kategorinin adı settlement visa yani yerleşim vizesidir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi aslında, siyasi sebeplerle Birleşik Krallık’a iltica etmiş kişilerin geldikleri ülkede bırakmak zorunda kaldıkları nişanlı, eş, çoluk çocuk ve aile fertlerini yanlarına yani İngiltereye getirtebilmelerine olanak veren bir ingiltere vizesi kategorisidir.

İngiltereye mülteci olarak sığınma başvurusunda bulunan kişiler, aile fertlerini de yanlarında götürmüşlerse aile fertlerini de iltica başvurularına dahil edebilirler. İngiltere hükümeti tarafından tanınan bir mülteci ya da sığınmacıysanız veya insani koruma kapsamındaysanız, iltica etmeden önce geride bıraktığınız aile fertlerinizi yanınıza alabilirsiniz.

Göçmenlik Kuralları kapsamında sadece, iltica etmeden önceki aile fertleriniz (koca, karı, hemcins partneri veya evli olmayan eş ve ilticadan önce aile birliğinin bir parçası olan ve 18 yaşın altındaki çocuklar) ingiltere aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunabilir. Ancak, durumlarının Göçmenlik Kuralları dışında değerlendirilmesi gerektiğine inanan mazeret sahibi diğer aile fertleri de İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunabilir. İngiltere yerleşim vizesi ile ilgili sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.
Yerleşim Vizelerinde İngilizce Zorunluluğu

29 Kasım 2010 tarihinden itibaren İngiltere göçmenlik prosedürlerinde daha önceden yapılmış olan ve 26 Temmuz 2010'da ilan edilmiş olan bir takım değişiklikler yürürlüğe girmiştir. İngiltere'de süresiz oturma izni ya da vatandaşlık hakkı olan kişiler artık İngilizce bilmeyen eşlerini İngiltere'ye aldıramayacaklar. 29 Kasım 2010 ile gelen bu yeni uygulamadaki ilk önemli değişiklik İngilizce dil bilme şartıdır. Bu tarihten itibaren yapılacak olan yerleşim başvurularında, başvuruda bulunan eşin İngilizceyi temel düzeyde bilmesi ön koşul olacak.

Temel düzeyde İngilizce ne demek ve temel düzeyde İngilizce bilgisi nasıl kanıtlanacak?
İngiltere İçişleri Bakanlığı, resmi web adresinde, bu konuda uluslararası geçerliliği olan bir dil sınavı sonucunun başvuruda sunulması gerektiğini ifade etmektedir. Temel düzey ise hangi sınava girileceğine göre farklılık gösteriyor. Türkiye'den başvuru yapacak eşlerin ulaşabileceği sınavlar, Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana gibi büyük şehirlerde yetkili kurumlar tarafından verilen sınavlar olacaktır.

Başvuru sahiplerini uyarıyoruz: Bu sınavlara herhangi bir kursta giremezsiniz. Sadece bu bahsedilen sınavların yapıldığı belirli şehirlerdeki merkezlerden sınava girebilir ve sonuç alabilirsiniz. Bu merkezlere ait adres, telefon ve internet linkleri aşağıda verilmiştir.

Başvuru sahiplerinin herhangi bir kursa devam etmeleri ve kurs bitirme sertifikası almaları, bu sınavlara hazırlık dışında vize başvurusu açısından hiçbir fayda sağlamayacaktır. İngiltere Konsolosluğu'na yapılacak olan vize başvurularında sadece uluslararası dil sınavlarının sonucu kullanılabilecek ve herhangi bir kurs bitirme sertifikası yeterli olmayacaktır.

Sınavlara girebilmek için aynen üniversite sınavına girer gibi birkaç ay önceden adınızı yazdırmanız ve sınav ücretini ödemeniz gerekiyor. Yani her bir sınavın belirli bir kontenjanı var. Sınavlarla ilgili bir diğer nokta ise bu sınavlara girebilmek için belirli bir ücret ödenmesi gerektiğidir, sınav ücretlerini girmek istediğiniz sınavı veren kurumdan veya aşağıdaki sınav merkez linklerine girerek öğrenebilirsiniz.

Sınav sonucunda en az kaç puan almalıyım: İngiltere içişleri bakanlığı partner ya da eşlerden A1 düzeyinde İngilizce bildiklerini ispatlamalarını istiyor. A1 düzeyi İngilizce, temel İngilizce bilgisidir. A1 düzeyinde İngilizce bilen bir kişinin kendisini tanıtmasına, basit düzeyde sohbet edebilmesine, alışveriş yapabilmesine ve toplu taşım araçlarını kullanabilmesine yetecek kadar bir İngilizce bilgisine sahip olması gerekir.

Yaklaşık 50 saatlik bir kurs ile bu düzeyde İngilizce öğrenmek mümkündür. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, sadece böyle bir kursa gitmiş olmanız ve vize başvurusu yaparken kurs bitirme sertifikanızı sunmanız İngiltere Konsolosluğu icaplarını karşılamayacaktır. Yani mutlaka bu sınavlardan birine girmelisiniz. İngilizce dil bilgisini sınav ile kanıtlama zorunluluğu her başvuru sahibi için geçerliyken, Türkiye'de Boğaziçi Üniversitesi ve ODTÜ gibi örgün eğitim dili İngilizce olan üniversitelerden ya da yurt dışında İngilizce eğitim veren herhangi bir üniversiteden uluslararası akreditasyona sahip bir diploma ile mezun olanlar,(sadece lisans eğitimi için geçerli olmak üzere) bu dil icabını yerine getirmiş kabul edilecekler.

İngilizce dil bilme şartı geçici vize ile İngiltere'de bulunan bireylerin eş, nişanlı ve partnerlerini kapsamıyor. Yani çalışma iznine sahip bir kişi süresiz oturum alıncaya kadar ailesini yanına almak isterse eşinin İngilizce bilmesi zorunlu olmayacaktır veya öğrenci vizesi ile İngiltere'de bulunan birinin ailesi için böyle bir şart söz konusu olmayacaktır.


Cambridge ESOL / IELTS (Academic & General Training Test): Test Merkezleri Listesi için tıklayın

Bu testin geçerlilik süresi 2 yıldır.
B1 seviyesinde istenen minimum puanlar şöyledir:

Listening – 4.0
Speaking – 4.0
Reading – 4.0
Writing – 4.0

B2 seviyesinde istenen minimum puanlar şöyledir:

Listening – 5.5
Speaking – 5.5
Reading – 5.5
Writing – 5.5


Yerleşim vizesi ingilizce sınav şartını yerine getirebilmek amacıyla alabileceğiniz diğer sınav çeşitleriyle ve bu sınavların icap eden minimum puanlarıyla ilgili daha detaylı bilgi için UKBA tarafından yayınlanmakta olan aşağıdaki listeye bakınız.

UKVI - İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi'nce onaylı ve İngiltere konsolosluğu tarafından yerleşim vizesi başvurularında kabul edilen sınavlar ve bu sınavları vermeye yetkili kurumların listesi için tıklayın.

UKBA - İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi'nin Onayladığı, IELTS, TOEFL, TOEIC, ESOL Sınavlarını verebilecek Yetkili Kurumlar

Türkiye'de İngiltere Vize başvurularının yapılabileceği yegane kurum olan Teleperformance TLS Contact resmi web sitesinde şimdilik sadece British Council ve IDP Education kurumları yetkili olarak gösterilmektedir.

Yine UKVI - İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi tarafından ilan edilen yetkili sınav kurumlarının listesi için şu linki tıklayın:
İngiltereye yerleşecek eşler ve nişanlılar için İngilizce sınavı

İzmir'de Yerleşim Vizesine Başvuracak Eşler İçin Sınav

Kasım 2010'dan bu yana başarı ile tamamlamış olduğumuz yerleşim vize başvurularında, firmamız müşterileri aşağıdaki kurumlarda Cambridge ESOL sınavlarından biri olan KET (Key English Test) sınavını zorlanmadan ve başarıyla geçerek Avrupa Topluluğu normlarına uygun A1 ya da daha yukarı seviye İngilizce lisan icabını yerine getirmişler (İngiltere Konsolosluğu yerleşim vizelerinde bu sınav için minimum A1 seviye İcabı arar) ve vizelerini almışlardır:

British Council Izmir
Education Centre Karşıyaka Şubesi
Yalı Caddesi No:386A Zemin Kat D:1Karşıyaka - İzmir

IDP Izmir
Hilton Hotel, İsmet Kaptan Mh., Gazi Osman Paşa Blv No:7, Konak/İzmir

Yukarıdaki kurumlardan birine başvurarak, İngiltere yerleşim vizesinin yabancı dil sınav icabını karşılamak üzere IELTS Life Skills sınavına adınızı yazdırabilir, ingilizce yeterlilik sınavına girebilir, İngilizce seviyenizin bu sınava hazır olmadığını düşünüyorsanız yine bu kurumlardan özel ders, kurs ya da eğitim alabilirsiniz.

Yine İngilizce seviyesi yüksek olan kişilerin alabileceği bir diğer sınav da IELTS Akademik seviye sınavlar olup bu sınav da Türkiye'de British Council tarafından verilmekte olup bu kurumun ilgili iletişim bilgileri web sayfası aşağıdadır:
British Council Turkiye
ANKARA
Posta Kutusu 34 Çankaya Ankara / TÜRKiYE
Tel: +90 (312) 455-3600

İSTANBUL
Tel: +90 (212) 355-5657
http://www.britishcouncil.org/tr/turkey-learning-exams-ielts-home.htm   

   
   
   
   
   

www.ceviri1.com

www.cevirmenizmir.com

www.cevirmen.biz

www.cevirmentercuman.com

www.cevirmenx.com

www.ingilizcetercuman.net

www.izmirtercume.org

www.konsolostercume.com

 

İngiltere Konsolosluğu

İngiltere Konsolosluğu

İngiltere İçişleri Bakanlığı - Vize Dairesi (UKVI)

UKBA

UKVI, ingiltere hudutlarının muhafazasından ve giriş çıkışlardan sorumlu bir kurumdur. Dünya çapında yerleşik vize merkezleri vasıtasıyla yapılan vize başvuruları ve ikamet taleplerini değerlendirmeye alma ve karara bağlama yetkisine sahiptir.

WorldBridge yerine geçen Teleperformance

WorldBridge

WorldBridge yerine geçen Teleperformance, İngiltere Konsolosluğu'na yapılacak olan her türlü vize başvurusunun randevu ile kabul edildiği, UKVI ile anlaşmalı özel bir kurumdur.

İnternet üzerinden on-line olarak doldurulan ve yazıcıdan çıktısı alınan İngiltere vizesi başvuru formlarının, vize başvurusunu destekleyici belgeler ile birlikte İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, gaziantep, Adana ve Bursa illerindeki WorldBridge yerine geçen Teleperformance merkezlerinden birine sunulması gerekmektedir.

WorldBridge yerine geçen Teleperformance ofisleri on-line randevu ile çalışmaktadır.